top of page
אימון ריצה אישי

Hello

הסוד לשיפור הריצה וההישגים האישיים

 

הידעתם? ריצה היא דרך התנועה המהירה ביותר של האדם, כמו גם של בעלי החיים ההולכים על היבשה! הריצה כספורט, היא אחד המקצועות האהובים והנפוצים בענף האתלטיקה- ואף הייתה לספורט תחרותי לו עדויות מיוון ומצרים- כבר בעת העתיקה. בין אם בחרתם בריצה כדרך לשמירה על הכושר הגופני, אם תמיד חלמתם להוכיח ש"יש לכם את זה"- ולרוץ מרתון שלם, או אפילו אם כבר התנסתם בריצה באופן מקצועי- ריצה נכונה ובריאה, כמו גם שיפור ההישגים והביצועים שלכם, זה בהחלט הדבר שיש לשאוף אליו! איך עושים את זה? זה הזמן להכיר- תוכנית אימונים אישית! ולפניכם כל מה שצריך לדעת לפני שמתחילים.

לאנשים השונים- אימונים שונים!

לרמת הכושר הגופני שלכם כיום, למצב הבריאותי, למשקל ולגיל, כמו גם לזמן הפנוי שאותו אתם מתכננים להשקיע באימוני ריצה - לכל אלו השפעה על קצב ההתקדמות שלכם. אך מלבד זאת ועוד לפני שמתחילים, לא פחות חשוב להכיר את המטרה שאליה אתם מכוונים, כמו גם לתכנן את הדרך הנכונה והבריאה ביותר להגיע אל אותה המטרה, או לכל יעד או הישג שהגדרתם.

 

תוכנית אימונים אישית היא זו שתקבע את קצב האימונים האידיאלי, בהתאם לנתונים האישיים, היכולות, כמו גם המגבלות של כל מתאמן, בהתחשב במטרה או היעד שאותם בחרתם להציב לעצמכם.

מאמן ריצה מקצועי ומנוסה יבנה כל תוכנית אימונים אישית כך שתשמור על בטיחותו של המתאמן ותמנע פציעות ספורט, תבטיח שיפור והתקדמות, ולא פחות חשוב מכך, תעורר מוטיבציה ותעודד להמשיך באימוני ריצה.

התוכנית תשלב אימון ריצה אישי ביחד עם מאמן ריצה, כמו גם תספק את הכלים לבצע אימונים אפקטיביים ומדוייקים לגמרי לבד. אימון ריצה אישי הוא כביכול ה"שיעור בכיתה", בעוד שהריצה באופן עצמאי היא "שיעורי הבית".

 

ריצה ותוכנית אימונים -  לא מה שחשבתם

אחת האסוציאציות הראשונות שעולות לראשנו כשמדובר בריצה היא רגליים. אבל באימוני ריצה יש הרבה מעבר לכך. סיבולת לב ריאה היא חלק בלתי נפרד מהריצה, ושיפור מערכות הלב, הדם והנשימה, הוא יתרון בריאותי שאין שני לו. כמו כן, תחזק הריצה את שרירי הגוף השונים ואת העצמות והמפרקים בגוף.

 

כמובן, מהצד השני, העמסה על השרירים או המפרקים עלולה לגרום לנזק וכאב, ואילו נשימות שאינן נכונות יקשו על הריצה ואף יהפכו אותה לפעילות מייגעת, כשהיא למעשה פעילות מהנה ואפילו בריאה גם לנפש!

 

בנוסף, לריצה מגוון טכניקות שונות. אין צורך לדעת ולהכיר את כולן כדי להנות מהריצה, להתקדם ברמה וכמובן, לשפר אותה בסופו של דבר, אך כן קיים הצורך להכיר על הצד הטוב ביותר את הטכניקה המתאימה ביותר עבורכם. מאמן ריצה, בעזרת תוכנית אימונים או אימון ריצה אישי, ימצא את הטכניקה הייחודית לכל אחד ואחת ויוודא שכשאתם רצים, אתם רצים נכון.

 

תחרויות ריצה או מרתונים - הכל עניין של סדר עדיפויות

הצבת יעדים אישיים היא חלק בלתי נפרד מהדרך להתקדם! בין אם אתם רצים מתחילים ובין אם צברתם לא מעט ניסיון בריצה, כשלפניכם יעד בדמות תחרות או מרתון - בהחלט מומלץ שמאמן ריצה מקצועי יבנה עבורכם וביחד איתכם תוכנית אימונים מסודרת אשר תכין אתכם היטב ליום הגדול.

זכרו: מאמן ריצה יודע לבנות תוכנית אימונים מדוייקת, אשר תתאים לכם באופן אישי. אחת הטעויות הנפוצות באימוני ריצה היא מצב הפוך, שבו על המתאמן להתאים את עצמו לתוכנית ובמקרים רבים הוא אינו מצליח להתמיד בה.

 

סדר עדיפויות גם הוא דבר חשוב, במיוחד לרצים המתכננים להשתתף במספר תחרויות בפרק זמן ידוע מראש. תוכנית האימונים שתביא את המתאמן לרמה הנדרשת בתחרות מסוימת, אינה בהכרח זו שתביא את אותו המתאמן לאותם ההישגים בתחרות אחרת. כמו כן, כדי להיות תמיד במיטבכם, קיימת חשיבות גדולה לבנייה נכונה של האימונים בתקופת המעבר וההתאוששות בין התחרויות, בנוסף להכרה בכוח, במהירות ובסיבולת בתחילת האימונים. תוכנית האימונים תכלול את הבנייה, התכנון וההעצמה ההדרגתית של יכולות המתאמן, בשלבים שונים ולאורך תקופה, החל מהאימון הראשון ועד להכנה מלאה לתחרות עצמה.

תרצו לדעת עוד על אימון ריצה אישי? מעוניינים לבנות בעזרת מאמן ריצה תוכנית אימונים אישית, שתתאים לכם על הצד הטוב ביותר? אנחנו נשמח לסייע לכם!

מוזמנים ליצור איתנו קשר בכל עת ואנו נבנה עבורכם תוכנית אימונים מקצועית ואישית שתענה על כל צורך!

bottom of page